PULCIŅI

2023./2024.m.g. I semestrī 


2023./2024.m.g. II semestris


“Aerobikas pulciņš”


“Vokālais ansamblis”


“Vizuālās mākslas pulciņš”

 


“Muzikāli estētiskā darbnīca”


“Mākslinieciskās jaunrades darbnīca”


“Tūrisma un gidu pulciņš”


“Skolas muzejs”

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas 10.klašu skolēni 26. martā piedalījās “Skolas muzeja” pulciņa organizētajā konkursā “Vēsture ap mums”

Piedalījās 10.a un 10.r klases komandas. Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par skolas  vēsturi, Reinholda Šmēlinga arhitektūras mantojumu, skolas apkārtnes kultūrvēsturiskiem objektiem un Latvijas tūrisma objektiem.

1.vietu ieguva 10.R klases komanda.

2.vietu ieguva 10.A klases komanda.

 


“Informācijas tehnoloģiju pulciņš”

 

 


2023./2024.m.g. I semestris


“Skolas muzejs”

    

     

 


“Dabas draugi pilsētā”


“Jaunais uzņēmējs”

     Š.g. novembrī pulciņš “Jaunais uzņēmējs” ar skolotāju Māru Andrejevu apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un piedalījās izglītojošā nodarbība “Nauda Latvijā”.


“Aerobika”     

28.septembrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes pārstāvji sadarbojoties ar Aerobikas pulciņu, Muzikāli estētisko darbnīcu un Māksliniecisko jaunrades darbnīcu  rīkoja Skolotāju dienai veltītu pasākumu!

     Lai dāvātu priecīgu noskaņojumu visam skolotāju kolektīvam šajā rudenīgajā dienā, skolēni skandēja dzejoļus,  organizēja atraktīvus uzdevumus  un izteica milzīgu paldies pedagogiem!


Teātra pulciņš

Zinību diena – 01.09.2023.


Talantu konkursa “Muzikālā pietura” nolikums


2022./2023.m.g. II semestris


Novadpētniecības pulciņš

Aprīļa beigās (25.04.) Novadpētniecības pulcińa ietvaros 11.c klases skolnieki kopā ar kultūras pamatu skolotāju Dairi Mežvinski un klases audzinātāju Lauru Uzlovsku devās mācību pastaigā uz Vecrīgu. Iepazīstot gotikas stila ēkas Vecrīgā, tika aplūkotas trīs baznīcas: svētā Jēkaba, Doma un svētā Pētera baznīcas. Katrā baznīcā skolēni mēģināja saskatīt gotikas stila pazīmes, kā arī skolotājs nedaudz pastāstīja par to vēsturi. Skolēniem bija jāveic arī uzdevums – sadaloties trīs grupās, viņiem pēc iespējas ātrāk vajadzēja atrast atbildes uz 10 jautājumiem par katru no baznīcām. Visātrāk uzdevumu veica grupiņa, kurai bija jāmeklē atbildes par svētā Pētera baznīcu. Par uzvaru jaunieši ieguva garšīgu balvu.

 


“Jaunie vides pētnieki” un “Dabas draugi” aicina

 


Fotogrāfijas no pasākuma var apskatīt šeit.


Tūrisma pulciņš

17.aprīlī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēniem bija iespēja piedalīties “Tūrisma pulciņa” un” Skolas muzeja” pulciņa organizētajā izglītojošajā ekskursijā “Iepazīsti skolas apkaimi”.

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskola atrodas pašā Rīgas centrā. Skolēni ekskursijas gaitā apmeklēja Latvijas Zinātņu  Akadēmiju (LZA) Lastādijas kvartālu – kultūras un darījuma kvartāls starp Puškina, Maskavas un Turgeņeva ielām. Uzzināja, kāpēc rajonam ir nosaukums – Maskavas rajons. Vēl apmeklēja Rīgas Geto muzeju, kurš atrodas Rīgas Centrāltirgus spīķeros. Izstaigāja Centrāltirgus apkaimes teritoriju un uzzināja, ka tieši tāds tirgus ir tikai un vienīgi Rīgā – krāsainākā vietā pilsētā!


Skolēni apmeklē  Ģērtrūdes ielas teātri.

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni 21.februārī apmeklēja Ģertrūdes ielas teātra izrādi “Es gaidu”.

Izrādes pamatā ir vairāku cilvēku pieredzes stāsti, kuri savijušies vienā – par sievieti no Liepājas, viņas dēlu, kurš izvēlējies dienēt armijā, un patēvu, kurš palicis kara plosītajā Mariupolē. Abu piejūras pilsētu ikdienu pāršķēlis karš – Mariupolē grūst ēkas un cilvēku dzīves, bet Liepājā pavasara atnākšanu pavada nerimstoša trauksme un bailes, ka lādiņi, kas krīt virs tūkstošiem kilometru attālās pilsētas, var trāpīt vistuvākajiem.

Latviešu režisors Roberts Dauburs un ukraiņu režisore Katerina Parfirjeva iepazinās 2022. gada aprīlī Ukrainas kara bēgļu atbalsta centrā Rīgā, kur Katerina nokļuva, bēgot no kara, bet Roberts – vēloties palīdzēt. Dokumentālās fikcijas izrāde “Es gaidu…” ir abu jauno mākslinieku kopdarbs, kas tapis, meklējot atbildes uz jautājumiem, kā sadzīvot ar savu tuvinieku izvēlēm un nezaudēt cerību situācijā, kuru ietekmēt šķiet neiespējami? Kā ar šo pieredzi dzīvot tālāk un kur meklēt spēku, lai turpinātu gaidīt – atbildi uz telefona zvanu, kara beigas un atkalsatikšanos?
Muzikāli estētiskā darbnīca


Aerobika


Skolas muzejs


Skolas avīze

Pulciņā izveidotās avīzes var apskatīt šeit.


2022./2023.m.g. I semestris


Teātra pulciņš


Vizuālā māksla


Jauniešu iniciatīvas un vadības skola


Dabas draugi pilsētā


Skolas muzejs

R.Šmēlinga kapavietas apmeklējums un sakopšana


Novadpētniecība


Dabas draugi pilsētā


Žurnālistikas pulciņš


Muzikāli estētiska darbnīca


Jaunie vides pētnieki


Skolas muzejs


Aerobika


Vokālais ansamblis


Informācijas tehnoloģiju pulciņš


2021./2022.m.g. II semestris


Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas 10.klašu skolēni 20.aprīlī piedalījās “Skolas muzeja” pulciņa organizētajā konkursā “Vēsture ap mums”

Piedalījās 10.a, 10.b un 10.c klases komandas.

Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par skolas  vēsturi, Reinholda Šmēlinga arhitektūras mantojumu, skolas apkārtnes kultūrvēsturiskiem objektiem un Latvijas tūrisma objektiem.

1.vietu ieguva 10.c klases komanda.

2.vietu ieguva 10.a klases komanda.

3.vietu ieguva 10.b klases komanda.

Apsveicam!


9.B klases skolnieces Annas Kurasinas radošie darbi vizuālās mākslas pulciņā!


Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas pulciņa “Jaunie vides pētnieki” dalībnieki plogingo

 23.martā pulciņa “Jaunie vides pētnieki” dalībnieki organizēja plogingu skolas apkārtnē. Ploginga mērķis ir sakopot vidi. Lai process kļūtu jautrāks un aktīvāks, atkritumi tiek vākti skriešanas laikā.


Pulciņa “Jaunais uzņēmējs” ietvaros tā dalībnieki ir sagatavojuši interaktīvu spēli  “Vai esi gatavs būt par uzņēmēju?” atbilstoši katras klašu grupas zināšanām un prasmēm. 

Skolēniem tika sniegta iespēja pārbaudīt savas spriestspējas un loģisko domāšanu, zināšanas par un ap uzņēmējdarbību, aktualitātēm ekonomikā mūsu valstī, risinot dažādus atjautības uzdevumus, kā arī aprēķināt laimes indeksu. Skolēni paši ar savām acīm redzēja un izjuta cik ekonomika var būt aizraujoša, radoša un atraktīva nodarbošanās. Esmu patiesi priecīga, ka skolēni tiešām azartiski iesaistījās šajā interaktīvajā spēlē, kas tika izveidota izmantojot digitāli rīku “Kahoot!”, skolēni sniedza atbildes uz jautājumiem balsojot ar saviem mobilajiem telefoniem.

Īsumā par rezultātiem: 10.klašu grupā līderos izvirzījās Veronika Eglīte 10.s klase 1.vieta, Daniels Smukulis 10.u klase 2.vieta un Jekaterina Dolgopolova 10.a klase 3.vieta. 11.klašu grupā absolūtais līderis bija 11.c klase – Krista Amjute 1.vieta, Emīls Beņislavskis 2.vieta, Nikola Teterina 3.vieta. Savukārt, 12.klašu grupā līderos izvirzījās 12.u un 12.s klases. Paldies visiem skolēniem par iesaistīšanos un atraktivitāti! Lai veicās topošajiem uzņēmējiem! 😊


2021./2022.m.g. I semestrī

 

 

 


Interešu izglītības aktivitātes 2020./2021.mācību gadā

Skolas muzejs

     

 

Teātra pulciņš

Prezentācija par teātra vēsturi.

Prezentācija par teātra vēsturi Latvijā.

Prezentācija par Valentīna dienu

 

Vizuālās mākslas pulciņš

“Putnu salidojums”

Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona” šī gada oktobrī rīkoja bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkursu – izstādi “Putnu salidojums. Rudens”.

Pasākuma organizētāji deva iespēju ikvienam dalībniekam savus vērojumus dabā un radošo fantāziju nodemonstrēt visdažādākajās  tehnikās darinātajos darbos. Tos varēja parādīt plašākai apskatei kopējā izstādē Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”. Ar savu krāsaino rudens darbiņu šo izstādi papildināja arī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas 8.B klases skolniece Anna Kurasina. Skatītāji varēja aplūkot un novērtēt viņas veikumu ar nosaukumu “Rudens nolaidās pār Zemi…”.

Tūrisma un gidu pulciņš

Ieelpo pavasari!

 

Novadpētniecības pulciņš

       


Interešu izglītības aktivitātes 2019./2020.mācību gadā

VOKĀLĀ ANSAMBĻA PULCIŅŠ un MUZIKĀLI ESTĒTISKĀS DARBNĪCAS PULCIŅŠ

Skolas VOKĀLĀ ANSAMBĻA PULCIŅŠ un MUZIKĀLI ESTĒTISKĀS DARBNĪCAS PULCIŅŠ
Pulciņu galvenais darbības mērķis ir motivēt skolēnos saglabāt savu dziedātprieku, vēlēšanos pilnveidoties un augt savā vokālajā un mūzikas instrumentu spēles meistarībā. Pulciņu dalībnieki regulāri piedalās gan skolas, gan arī ārpusskolas pasākumos un konkursos. Pulciņu darbība veicina skolēnos vēlmi vispusīgāk , radošāk un padziļinātāk izprast mūzikas kultūru, tās izteiksmes līdzekļus, veido radošo pieredzi un praksi muzicēt, pārliecinoši muzikāli izpausties. Pulciņa dalībnieku vidū gan audzēkņi ar iepriekšējo pieredzi, gan arī iesācēji.

Publikācija par “Muzikālo pieturu” 2014.gads

Publikācija par “Muzikālo pieturu” 2015.gads

Publikācija par “Muzikālo pieturu” 2018.gads

Publikācija par “Muzikālo pieturu” 2019.gads

„Jaunie vides pētnieki ”

Cilvēks bez zināšanām nekad nebūs brīvs un būs ļoti nabadzīgs, jo ar viņu varēs manipulēt visi, kam ir vēlēšanās to darīt un kam nav uz to slinkums. Te domātas ne tikai zināšanas ķīmijā, bet visa veida zināšanas, gan eksaktajās zinātnēs, gan humanitārajās. Tāpēc veidota interešu izglītības „Jaunie vides pētnieki ” programma.
Tajā tiks apskatītas, izanalizētas un ar eksperimentiem parādītas ikdienā sastopamas ķīmijas problēmas, kuras bieži vien saistītas kopā ar citām dabaszinātņu jomām- fiziku, bioloģiju u.c.

 

Vizuālās mākslas pulciņš

Šī mācību gada 1. semestra laikā norisinājās darbs pie pilsētas mēroga skolēnu radošo konkursu darbu izstrādes. Darbi tika veidoti diviem konkursiem: Bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursam – izstādei „MINIATŪRA – 2” un Rīgas atklātajam vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursam – izstādei “Puzurs 21. gadsimtā”. 12.S klases skolnieks Ņikita Nazarovs konkursā “Miniatūra – 2” ar savu grafikas darbu ieguva 3. vietu, bet 12. C klases skolniekam Mārtiņam Tīrelim konkursā “Puzurs 21. gadsimtā” izdevās parādīt ļoti smalku un kvalitatīvu savu radošo darbu, izpelnoties ļoti labu novērtējumu un iegūstot 1. vietu.

Tūrisma un gidu pulciņš

Rīgas R. Šmēlinga vidusskolas tūrisma un gidu pulciņš apvieno jauniešus, kuri vēlas paplašināt redzesloku par savas un citu valstu kultūrvēsturiskajiem, dabas objektiem, iepazīties ar ceļojumu un gida profesijas apgūšanas iespējām, kā arī lietderīgi un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Skolēniem tiek piedāvāta iespēja plānot un veidot savus ekskursiju maršrutus, izvirzīt idejas par jauniem ģeokešinga jeb slēpņošanas punktiem Latvijā.

Žurnālistikas pulciņš

Programma tiek īstenota, lai vienreiz mēnesī dalībnieki pulciņā apgūtās zināšanas, radošas iniciatīvas, aktuālos notikumus, skolas notikumu aprakstus, pētījumus, iepazītās jaunākās literatūras vērtējumus, radošos darbus u. c. parāda vizuāli kā skolas avīzi.

SKolas avīzi var apskatīt šeit.

Novadpētniecības pulciņš

“Vēsture nav ne atmiņas, ne pagātne, vēsture ir stāsts par pagātni, kura veidošanai tiek izmantotas atmiņas….”
Rīgas Reinholda Šmēļinga vidusskolā darbojās novadpētniecības pulciņš. Pulciņā aicināti darboties 10.-12.klases skolēni, kuriem patīk izzināt pagātni, interesē savas skolas, novada un valsts vēsture, patīk vākt un pētīt muzeju krājumu cienīgas vērtības.
Darbošanās novadpētniecības pulciņā attīsta izpratni un zināšanas par skolas, novada un valsts vēsturi un tās pētīšanu. Sekmē jauniešu veidošanos par savas valsts patriotiem, nodrošinot vēstures izpētes pēctecību un nepārtrauktību, arī dokumentējot pašreizējo vēsturi. Piedalīsimies dažādos projektos, konkursos un radošās darbnīcās.

IT pulciņš

IT pulciņā tiek sniegts ieskats, ar ko nodarbojas datorikas nozare. Skolēni attīsta loģisko domāšanu, problēmu risināšanu un sadarbību spēļu veidā risina loģiku un prātu attīstošus uzdevumus, apgūst vizuālās programmēšanas pamatus dažādās programmās.

“Skolas muzejs” dibināts 2012./2013. mācību gadā, kad skola atzīmēja savu 100 gadu jubileju.

Mūsu skolas ēkā 100 gadu laikā eksistēja dažādu politisko režīmu apstākļos. Skolas vēsturi var izmantot kā piemēru, mācot un pētot 20.gs.vēsturi Latvijā. Izpētot skolas skolotāju un absolventu dzīves ceļus, mūsdienu skolēni varētu iegūt materiālus savas dzīves pieredzei un personības attīstībai.

  1. /2020.m.g. skolai tika piešķirts nosaukums Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskola. Reinholds Šmēlings bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts laikā no 1879. līdz 1915. gadam. Līdz mūsdienām ir saglabājies gandrīz 100 arhitekta projektētu dažādu funkciju ēku, tajā skaitā arī mūsu skolas ēka.

Mūsdienu skolēnam ir jābūt informētam par savas apkārtējās dzīvesvietas vēsturi, lai spētu veidot savu attieksmi pret to, attīstot savas pilsoniskās aktivitātes, piedaloties sabiedriskajā dzīvē.

         Pulciņa dalībnieki piedalījās ekskursijas:

  1. Šmēlinga arhitektūras mantojums
  2. Skolas apkārtnes kultūrvēsturiskie objekti
  3. Rīgas arhitektūras birojis – R.Šmēlinga dzīvoklis
  4. Lielie kapi – R.Šmēlinga kapavieta

2018.g. oktobrī piedalījās “Labo darbu festivālā” ar savu projektu “R.Šmēlinga kapavietu kopšana”

Skolas muzeja sagatavota izstāde 2019.g.

 Teātra pulciņš

Teātris attīsta spēju socializēties un sadarboties, kas mūsdienu tehnoloģiju laikmetā ir svarīgi. Tas māca izpaust svas domas un jūtas, izmantojot savu ķermeni, valodu un balsi.

          Teatralizēta darbība palīdz pārvarēt biklumu, nedrošību, kautrīguu un sekmē vispusīgu attīstību. Bieži ļoti kautrīgiem vai intravertiem bērniem teātra nodarbības var palīdzēt atraisīties arī tad, ja bērns ir ļoti ekstraverts – teātrī var mācīties sadarboties ar citiem.

          Teātris – tā ir spēle, spēlēšana, spēlēšanās, kas palīdz veidot pareizu skaņu artikulāciju, gramatiski pareizu runu, dialoga un monologa veidošanu.

          Nodarbībās strādājam ar vārdu pareizu izrunu, dikciju un spēju sadarboties pāros un grupās. Veidojam monologus, dialogus, etīdes, montāžas ar sajūtu tēlojumiem.