Time to help

Time to help. Nr.2020-1-CZ01-KA229-078262_5

Iesaistītās valstis– Čehija, Itālija, Kipra, Austrija un Latvija.

Projekta mērķis-Uzlabot skolēnu zināšanas, spējas un komunikāciju, pilnveidot viņu zināšanas par vides, veselīga dzīvesveida jautājumiem, to ietekmi uz pilnvērtīgu dzīvi, kā arī iepazīt citu Eiropas valstu nacionālās vērtības.

Projektā plānotās aktivitātes-

  • Mācīties sadarbības prasmes ar citu valstu skolēniem;
  • Pilnveidot savas angļu valodas prasmes;
  • Izveidot brošūru ar projekta laikā uzņemtajām fotogrāfijām, rakstiem, secinājumiem;
  • Papildināt pedagogu zināšanas par partnervalstu kultūru, izglītības sistēmu un mācību metodēm;
  • Organizēt nulles atkritumu dienu;
  • Analizēt ekoloģiskās pēdas nospiedumu, tās ietekmes uz vidi samazināšanu;
  • Izveidot video ēdienu receptes;
  • Izmantot praksē projekta laikā iegūtās prasmes un zināšanas.

Projekts- Time to help (Laiks palīdzēt)

Prāga 16.10.-22.10.2021.

Šī gada 17.10.2021-23.10.2021 norisinājās Erasmus+ projekta “Laiks palīdzēt” pirmā tikšanās ( mobilitāte) Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Piedalījās 5 valstu pārstāvji – Čehija, Austrija, Kipra, Itālija un Latvija.

Šis ir projekta logo, ko izveidoja mūsu skolas pārstāvji un uzvarēja konkursā par labāko logo.

No mūsu skolas piedalījās 2 skolotāji- Vita Ramiņa un Laura Uzlovska , un 4 skolēni- Timurs Korņejevs ( 11.B ), Sanijs Rūdolfs Bojārs ( 10.C ), Alise Ignatjeva ( 11.A ) un Vlada Aļeškēviča (11.A )

1.diena – iepazīšanās ar visiem projekta partneriem. Projekta būtība, uzdevumi nākošajam periodam. Neliela iepazīšanās ar skolu un pilsētu, vēsturiskie objekti un ievērojamas vietas.

Prāga – Čehijas galvaspilsēta, kas atrodas valsts vidienē pie Vltavas upes. Ievērojams Centrāleiropas ekonomikas, kultūras un tūrisma centrs. Prāgas administratīvajās robežās dzīvo vairāk nekā 1,6 miljoni iedzīvotāju.

2.diena- Plogging diena.

Plogging ir divu vārdu saliktenis- jogging ( skriešana ) un  zviedru valodas frāze- ‘plocka upp’, kas nozīmē pacelt no zemes. Šī kustība sākās Zviedrijā ( Erik Ahlström ) 2016. gadā. Plogging ir dabai- draudzīga (eco-friendly ) nodarbe – cilvēki, kuri nodarbojas ar veselīgo skriešanu       (jogging ) vai ātro iešanu (brisk walking ), tās laikā arī vāc atkritumus, kas ir viņu ceļā, tādā veidā gan palīdz sev uzturēt veselību, gan arī dabai- palīdzot uzturēt tīrību.

Pēcpusdienā dodamies iepazīt Prāgas pilsētas skaistākās vietas un celtnes.

3.diena– Ir fantastiski skaista un silta diena, dodamies plogingot uz Prāgas Zoo.

4.diena – Reformat diena.

Dodamies uz centru, kas nodarbojas ar produktu otrreizējo pārstrādi. Veidojam savus piezīmju blociņus no pārstrādātā ( recycled) papīra.

5.diena- Mobilitātes apkopojums. Rādām savu Mobilitātes laikā izveidoto video, skatāmies un vērtējam arī citu partneru darbus. Piedalāmies viktorīnā par Prāgu, kur iegūstam pirmo vietu. Esam daudz redzējuši, dzirdējuši, darījuši, iepazinuši, dalījušies pieredzē, uzlabojuši savas angļu valodas un komunikācijas prasmes.

Un nākošajā dienā enerģijas un iespaidu pilni dodamies mājās.