Rīgas vakara ģimnāzijā notika gadskārtējais vakara (maiņu) vidusskolu konkurss “Muzikālā pietura”.Konkursu rīkoja Rīgas vakara ģimnāzija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Konkursa nosaukumā ietverta doma, ka straujajā dzīves skrējienā nepieciešams arī apstāties, lai ieklausītos un sadzirdētu mūziku.

Konkurss notiek jau 5.gadu, jo dziesmaskolēnus iedvesmo un satuvina. Šajā konkursā tiekaicināti piedalīties Rīgas vakarskolu jaunieši, kuri, neskatoties uz to, ka gan strādā, gan mācās, spēj atlicināt laiku vaļaspriekam un attīstīt talantu. Paši skolēni uzskata, ka konkurss veicina vēlmi vispusīgāk, radošāk un dziļāk izprast mūzikas kultūru un tās izteiksmes līdzekļus.

Konkursu vērtēja žūrija: žūrijas priekšsēdētāja, mūzikas pedagoģe, kordiriģente Svetlana Caune, Rīgas Doma kora skolas vokālā pedagoģē Valda Dzene un Rīgas vakara ģimnāzijas absolvente, vijolniece, daudzu starptautisku konkursu laureāte Paula Šūmane.

Un tā, konkurss izkristalizēja uzvarētājus. Solistu kategorijā:

1. vietu ieguva Rīgas vakara ģimnāzijas skolniece Vladaa Ivanovska. Viņas izpildījumā dzirdējām latviešu tautas dziesmu “Auga, auga rūžeņa” un Beth Hart – Baddest Blues. Žūrijas vērtējumā viņa  savus uzdevumus konkursā veica pārliecinoši, dabiski, skatuviski simpātiski.

2. vietu dalīti ieguva Rīgas vakara ģimnāzijas 11. klases skolniece Sofija Anna Zadorožnaja  un 10. klases skolnieks Arthurs Merkurjevs-Prikhodko.

3. vietu ieguva Rīgas vakara ģimnāzijas 11. klases skolniece Anastasija Žohova.

Kategorijā „Vokālie ansambļi” 1. vietu žūrija nolēma nepiešķirt, jo katrai no grupām bija kādi nelieli trūkumi. Vēl jāturpina pilnveidoties!

2. vietu ieguva Rīgas vakara ģimnāzijas vokāla  grupa. Visus grupas dalībniekus vieno mīlestība uz  mūziku  un vēlme tajā dalīties ar citiem. Grupa ir izveidojusies tikai šajā  mācību gadā, bet cerams, ka sadarbība turpināsies. Jaunieši izpildīja latviešu tautas dziesmu “Div dūjiņas gaisa skrēja” un dziesmu  “Adiemus”.

3. vietu ieguva Rīgas 14.vakara  (maiņu) vidusskolas  vokālā grupa. Viņi par sevi saka tā- “Esam ļoti dažādi un dziedam dažādi. Priecājamies par katru saskanīgu noti un cenšamies tās salikt kopīgā dziesmā”. Viņu izpildījumā dzirdējām Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes dziesmu “Paši skaistākie vārdi” un Imanta Kalniņa dziesmu ar Imanta Ziedoņa vārdiem “Bez mīlestības nedzīvojiet” (Skolotājs A. Milzarājs).

Žūrijas īpašo atzinību par spilgtu debiju ieguva Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolas 11. klases skolnieks Rimon Wagdy Fahmy Gamian. Viņš ir atbraucis no Ēģiptes. Rimons ir ļoti komunikabls un sirsnīgs,cieši apņēmies iemācīties latviešu valodu, jo vēlas studēt Latvijā. Viņa priekšnesums izpelnījās gan žūrijas, gan skatītāju simpātijas.

Pateicību par dalību konkursā “Muzikālā pietura” saņēma: Rīgas 92.vidusskolas   skolnieks Vladislavs Prokopecs, Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu)  vidusskolas vokālā grupa, Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas  vokālā grupa.

Pateicības rakstus saņēma arī skolotāj, kuri skolēnu sagatavoja: Valerijs Afoničs, Monta Zaļkalne, Aldans Milzarājs, Ludmila Sokolova Edvīns Latkovskis.

Atzinības rakstu par ilggadēju darbu žūrijā no Rīgas vakara ģimnāzijas direktora Jāņa Japiņa saņēma žūrijas komisijas priekšsēdētaja Svetlana Caune.

Pasākuma izskaņā īpašu pārsteigumu visiem skatītājiem un dziedātājiem sagādāja Rīgas Doma kora skolas  audzēkņu priekšnesums. Tas bija skanīgi, atraktīvi un emocionāli. Paldies visiem!