Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni programmas „ Latvijas skolas soma” ietvaros 1.aprīlī apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi „Arī vaļiem ir bail” .

Kad trīsdesmitgadīga vīrieša dzīvē itin nekas netrūkst – ir veiksmīga karjera, laimīga ģimenes dzīve, mīloši vecāki un burvīgi bērni, kad pietiek naudas un ideju ceļojumiem vai citām atpūtas iespējām, kādā dienā tu, stāvot rindā pēc pusdienām, vārda tiešā nozīmē dabū pa galvu un saproti – nekas no tā visa tev vairs nesagādā prieku.
Ko darīt? Vai ir vērts to kādam teikt? Vai to sapratīs? Varbūt pārpratīs? Mūsdienīga komēdija ar dažiem nopietnības mirkļiem par šodienas Latvijas cilvēkiem, kurā daudz līdzības ar bērnībā izsapņoto Sprīdīša sapni par Laimīgo zemi. Arī mūsu varonis nolemj doties pasaulē… t.i., iziet ārpus ierastās trajektorijas – un sāk cirst tikko nopirktajā savrupmājā logu. 

Izrāde ļāva pārdomāt, kas dzīvē ir svarīgākais un kā to piepildīt, lai būtu laimīgs. Novērtēt to, kas mums ir dots. Būt atklātam un godīgam pret sevi un citiem. Prast pasmieties pašiem arī par sevi.

Lieliska izrāde. Paldies programmai „Latvijas skolas soma”!