Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni dodas uz Latvijas Nacionālo Operu un Baletu

2022.gada 2.aprīlī  programmas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēniem bija iespēja noskatīties baletu “Trīs draugi” Latvijas Nacionālajā operā” pēc Ēriha Marijas Remarka romāna motīviem.

1928.gadā kādā lielā Vācijas pilsētā trīs jauni vīrieši pelna niecīgu iztiku, ķīlējot mašīnas. Apkārt pieaug neapmierinātība par dzīves apstākļiem, badu. Agresīvi noskaņoti jaunieši pilsētā parādās arvien biežāk. Roberts, Gotfrīds un Oto dzīves jēgu un mieru no apkārtējās pasaules rod draudzībā.

 

Horeogrāfs Sergejs Zemļanskis par baleta galvenajām tēmām stāsta: “Tur ir daudz joprojām aktuālu tēmu. Gan no savstarpējo attiecību skatupunkta, par kurām arvien vairāk aizmirstam. Kas ir draudzība, īsta draudzība. Kas jau ir zudušais jēdziens “biedriskums”, kad esi gatavs palīdzēt jebkurā mirklī, lai ko tas no tevis prasītu. Gaiša, smalka, kristālskaidra mīlestība, kas tiek dota kā dāvana no debesīm un tūlīt atņemta. Gan sociālas tēmas, kas aktuālas arī šodien – protesti, sacelšanās.”

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par dāvāto  iespēju!