Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.martā  skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālās Operas un Baleta izrādi “Drakula”.

Baleta māksla – tā ir brīnummāksla, kurā cilvēku emocijas un iekšējā pasaule atklājas dejā un mūzikā.

Kad, atgriezies no kara, grāfs Drakula uzzina, ka mīļotā sieva ir atņēmusi sev dzīvību, bet garīdznieki atsakās pašnāvnieci guldīt baznīcas zemē, viņš nolād Dievu un cilvēci un pārvēršas par nemirstīgu vampīru. Turpmākie notikumi vairākus gadsimtus vēlāk atklāj kādu citu traģisku mīlasstāstu: Drakula iemīl savas bojāgājušās sievas līdzinieci Mīnu, taču viņu necilvēcīgās jūtas neizbēgami vēsta par nāvi un ciešanām.

Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns Drakula ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās – kino, televīzijā, teātrī, mūzikā un citur. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors nu šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai Brema Stokera Drakula (1992). 400 gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē.

Skolēniem šis apmeklējums ir lieliska iespēja, kas ļauj paplašināt redzesloku, gūt pozitīvas emocijas, izjust mākslas pasauli un iekļauties tajā. Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju baudīt brīnišķīgo izrādi!