Projekts- Time to help (Laiks palīdzēt).

Šī gada 17.10.2021-23.10.2021 norisinājās Erasmus+ projekta “Laiks palīdzēt” pirmā tikšanās ( mobilitāte) Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Piedalījās 5 valstu pārstāvji – Čehija, Austrija, Kipra, Itālija un Latvija.

Šis ir projekta logo, ko izveidoja mūsu skolas pārstāvji un uzvarēja konkursā par labāko logo.

No mūsu skolas piedalījās 2 skolotāji- Vita Ramiņa un Laura Uzlovska , un 4 skolēni- Timurs Korņejevs ( 11.B ), Sanijs Rūdolfs Bojārs ( 10.C ), Alise Ignatjeva ( 11.A ) un Vlada Aļeškēviča (11.A )

1.diena – iepazīšanās ar visiem projekta partneriem. Projekta būtība, uzdevumi nākošajam periodam. Neliela iepazīšanās ar skolu un pilsētu, vēsturiskie objekti un ievērojamas vietas.

Prāga – Čehijas galvaspilsēta, kas atrodas valsts vidienē pie Vltavas upes. Ievērojams Centrāleiropas ekonomikas, kultūras un tūrisma centrs. Prāgas administratīvajās robežās dzīvo vairāk nekā 1,6 miljoni iedzīvotāju.

2.diena- Plogging diena.

Plogging ir divu vārdu saliktenis- jogging ( skriešana ) un  zviedru valodas frāze- ‘plocka upp’, kas nozīmē pacelt no zemes. Šī kustība sākās Zviedrijā ( Erik Ahlström ) 2016. gadā. Plogging ir dabai- draudzīga (eco-friendly ) nodarbe – cilvēki, kuri nodarbojas ar veselīgo skriešanu       (jogging ) vai ātro iešanu (brisk walking ), tās laikā arī vāc atkritumus, kas ir viņu ceļā, tādā veidā gan palīdz sev uzturēt veselību, gan arī dabai- palīdzot uzturēt tīrību.

Pēcpusdienā dodamies iepazīt Prāgas pilsētas skaistākās vietas un celtnes.

3.diena– Ir fantastiski skaista un silta diena, dodamies plogingot uz Prāgas Zoo.

4.diena – Reformat diena.

Dodamies uz centru, kas nodarbojas ar produktu otrreizējo pārstrādi. Veidojam savus piezīmju blociņus no pārstrādātā ( recycled) papīra.

5.diena- Mobilitātes apkopojums. Rādām savu Mobilitātes laikā izveidoto video, skatāmies un vērtējam arī citu partneru darbus. Piedalāmies viktorīnā par Prāgu, kur iegūstam pirmo vietu. Esam daudz redzējuši, dzirdējuši, darījuši, iepazinuši, dalījušies pieredzē, uzlabojuši savas angļu valodas un komunikācijas prasmes.

Un nākošajā dienā enerģijas un iespaidu pilni dodamies mājās.