12. c klases skolniekam MĀRTIŅAM TĪRELIM 3. vieta
konkursā “PRAKTISKĀ ATKRITUMU MĀKSLA”
Šā gada novembra sākumā 12.C klases skolnieks Mārtiņš Tīrelis kopā ar ķīmijas skolotāju Lauru Uzlovsku piedalījās SIA “Getliņi EKO” rīkotajā konkursā “Praktiskā atkritumu māksla”. Mārtiņš izveidoja divus kuģus no otrreizējiem materiāliem.
Kuģis “Megalodons” tika izgatavots no 4 izlietotām piena pakām, izlietotiem koka irbulīšiem, auduma gabaliem, akmentiņa un diegiem. Kuģa izveide skolēnam aizņēma daudz laika, jo grūtības sagādāja atsvara izveide, lai kuģis varētu peldēt pa ūdens virsu un negāzties apkārt. Puisis izvēlējās kuģi pagatavot no piena pakām, jo materiāls ir pietiekami stingrs, lai kuģis būtu izturīgs. Bet piena pakas blīvums ir mazāks par ūdens blīvumu, līdz ar to kuģis nenogrimst, bet atrodas virspusē.
Kuģis “Mauisaurus” tika izgatavots no Philadelphia svaigā siera iepakojuma un izlietotiem kafijas kociņiem, kā arī auduma gabaliņiem. Izvēlēts šāds materiāls, jo tas ir viegls, ūdens izturīgs. Kuģa mastu ir iepējams regulēt.
26. novembrī Mārtiņš Tīrelis kopā ar skolotāju Lauru Uzlovsku piedalījās balvu pasniegšanas pasākumu SIA “Getliņi EKO” telpās, kur tika sniegta informācija par SIA “Getliņi EKO” , apmeklēta siltumnīca, kā arī pasniegta Mārtiņam naudas balva par iegūto 3. vietu.