2022.gada 11.oktobrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Laboratorium.lv izzinošās nodarbības par arhitektūru un mākslu. Skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem paņēmieniem, kā filmās un teātrī iegūst specefektus. Skolēni uzzināja, kā veido mākslīgu sniegu, speciālu grimu, sprādzienus un citus efektus, kas ir balstīti uz ķīmijas un fizikas zināšanām, bet palīdz veidot mākslas darbus.

Īpaši interesanti jauniešiem šķita eksperimenti, kā rada asins efektu un rētas uz cilvēka ādas.

Jaunieši uzzināja, ka arhitektūras un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un atjaunošanai ir vajadzīgas pamatīgas zināšanas par materiālu fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām un vides ietekmi uz tiem. Viņi tika iepazīstināti ar  apdares materiāliem un krāsām arhitektūrā, kā arī ar risinājumiem, no kuriem ir atkarīga kultūrvēsturisko pieminekļu krāsu noturība vides ietekmē.

Skolēniem nodarbības ļoti patika un viņi  labprāt iesaistījās eksperimentos, aizrautīgi vēroja un uzzināja daudz jauna par fiziku un ķīmiju. Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par doto iespēju!