28.aprīlī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni programmas “Latvijas skolas soma “ ietvaros piedalījās izglītojošā nodarbībā Melngalvju Namā.

Melngalvju nama apmeklējums ir lieliska iespēja   papildināt zināšanas vēstures stundās, mācoties par Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daudzveidību un saimniecības vēsturisko attīstību. Pētot sadarbību un tirgošanas iespējas Latvijas teritorijā, Melngalvju nams ir spilgts to laiku piemērs, kas saglabājās līdz mūsdienām.

Nams celts kā sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām, bet 17. gadsimtā par tā vienīgajiem iemītniekiem kļuva dzīvespriecīgo un uzņēmīgo ārzemnieku, galvenokārt vācu, tirgotāju brālība – Melngalvju biedrība. Viens no daudzajiem biedrības aizbildņiem bija svētais Maurīcijs – romiešu leģiona komandieris, kas miris briesmīgā mocekļa nāvē – viņam nocirsta galva. Tieši par godu svētajam Maurīcijam mora galvas atveids kļuva par melngalvju pazīšanās zīmi un simbolu, iekļaujot to arī biedrības ģerbonī.

Melngalvju nams jau gandrīz 700 gadus priecē un sajūsmina rīdziniekus un Rīgas pilsētas viesus. Šī ir viena no krāšņākajām ēkām Rīgā, kas glabā gan unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību, gan arī Rīgas vēsturi.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju piedalīties izzinošā un  interesantā nodarbībā!