Ekskursija ar „ Skolas somu” Vidzemē

Šī gada oktobrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni devās ekskursijā uz Valmieru. Gaujas nacionālā parka ziemeļu vārti – Valmiera priecēja skolēnus ne tikai ar skaisto dabu, bet arī ar kultūras un vēstures pieminekļiem. Jaunieši uzzināja, ka  vēstures avotos Valmieras pilsēta pirmo reizi minēta 1323.g., bet tās apkārtne ir bijusi apdzīvota jau 3.-2.gadu tūkstotī pirms mūsu ēras.

1224.gadā zemes ap Gauju pakļāva Zobenbrāļu, tad Livonijas ordenis. Valmiera ir bijusi Hanzas savienības pilsēta.

Pilsētu ir postījuši kari un ugunsgrēki – Valmiera savā mūžā pilnīgi no jauna ir celta 11 reizes.

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni tika iepazīstināti ar Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu, kura celta 1283. vai 1284. gadā, un ir vēstures simbols, kas atrodas Valmieras centrā un ir vēstures lieciniece. Jauniešiem bija interese par Livonijas ordeņa pilsdrupām un Valmieras muzeju, kas ir  liecība viduslaiku pilsētas varenībai.  

Rīgas – Valmieras ceļā skolēni apmeklēja Mucu muzeju. Šis muzejs ne tikai stāsta par alus trauku – mucām, bet arī veicina senā aroda atdzimšanu. Skolēni varēja aplūkot gan dažādas apaļas  mucas un senos mucenieku instrumentus, paši varēja piedalīties  mucas izgatavošanas procesā  pēc seno meistaru tradīcijām.

Ekskursijas laikā puišiem un meitenēm bija iespēja apmeklēt Rakšu Zoo un iepazīties ar vairākiem kamieļveidīgiem pārnadžiem – alpakām, lamām un to savvaļas radiniekiem gvanako, kā arī cēlajiem divkupru kamieļiem.