1. septembrī 10.c klases audzēkņi kopā ar klases audzinātāju Lauru Uzlovsku un sociālo pedagogu Ivitu Meikšāni devās daudzpusīgā mācību ekskursijā.

Ekskursijas maršruta sākums bija  Koknesē. Ekskursijas dalībnieki apmeklēja   Kokneses pilsdrupas, no kurām pavērās ainavisks skats uz Daugavu un tās krastiem. Skolēni iepazinās ar Kokneses vēsturi un izstaigāja dabas takas gar Pērses un Daugavas krastiem.

Programmas “Latvijas skolas soma”  ietvaros, grupai bija iespēja pabūt vietā,  kur satiekas cilvēku un valsts pagātne, tagadne un nākotne  – Likteņdārzā. Tā bija divu stundu izzinoša nodarbība ar stāstījumu par Likteņdārzu, kuru papildināja orientēšanās uzdevumi. Tos skolēni pildīja grupās patstāvīgi. Vairāki skolēni atzīst, ka šī orientēšanās nodarbība bija ļoti interesanta un izzinoša.

Pēc aktīvās nodarbības Likteņdārzā grupa apmeklēja rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju “Braki”. Muzejā bija stāstījums par rakstnieku un Braku muzeju, iepazīšanās ar pastāvīgo ekspozīciju muzeja ēkās. Rūdolfa Blaumaņa spalvai pieder noveles “Salna pavasarī”, “Purva bridējs”, ”Nāves ēnā”. Stāstījumu papildināja dažādi uzdevumi.  Ekskursijas nobeigumā, gide parādīja video fragmentus no teātra izrādes “Skroderdienas Silmačos”, pēc kuras skolēniem bija jāatveido neliels teatrāls uzvedums no izrādes. 

10.c klasesMadara Bruce par ekskursiju saka: “Man ļoti patika ekskursija, varēju iepazīties gan ar izcilo rakstnieku, gan  ar klasesbiedriem tuvāk.”

Elīna Sīpola par ekskursiju saka: “Paldies skolotājām un pārējiem klasesbiedriem par aizraujošo ekskursiju”.

Savukārt klases audzinātāja Laura Uzlovska akcentēja, ka šī skaistā bezmaksas ekskursija bija iespējama tikai pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.