Latvijas skolas soma

2020./2021. mācību gadā Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolā tiek turpināta programma “Latvijas skolas soma”, kuras ietvaros skolēniem būs iespēja apmeklēt dažādus pasākumus, izglītojošas programmas un nodarbības, muzejus, kultūrvēsturiskus notikumus, apskates objektus u.c. .
Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.

“Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.


2020.gada 21.oktobrī “Latvijas skolas soma” projekta ietvaros  Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo teātra izrādi “Indrāni.”

Kā nošķirt tos ošus, kas pilda maku, no tiem, kas priecē sirdi? Kā paspert pretī soli tēvam, kad tas nāk ar izlīgumu? Vai iespējams dzīvot tālāk “caur to labu”, ko saviem bērniem esam mācījuši? „Indrāni” Nacionālā teātra repertuārā 100 gadu laikā kopš sarakstīšanas ienāk tikai ceturto reizi – šoreiz režisora Valtera Sīļa cilvēciski gudrā un asā redzējumā.


2020.gada 9.oktobrī  iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēni apmeklēja kinoteātri “Splendid Palace” un noskatījās filmu “Dvēseļu putenis”.

Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.


Šī gada oktobrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni devās ekskursijā uz Uldevena pili un R.Blaumaņa memoriālo muzeju Braki.

Kā pirmo apskates objektu skolēni apmeklēja Uldevena pili – Lielvārdes senlatviešu koka pili. To ir veidojis vēstures entuziasts un karikatūrists Agris Liepiņš, un tā ir 11.-12. gs. pils ideālrekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām.

Tās senā atrašanās vieta bija pašreizējās Lielvārdes pilsdrupas Daugavas krastā, kas arī pašlaik pieejamas apskatei.

Pils teritoriju apjož aizsargsiena, aiz kuras ļaudis slēpās uzbrukuma gadījumā, savukārt vidū ir dažas dzīvojamās mājas, virsaiša nams ar apspriežu zāli, svētakmens un aka, kas aplenkuma gadījumā bija visnozīmīgākais objekts. Pilis parasti atradās kalnu virsotnēs vai upju krastos, tāpēc maldīgs ir filmu radītais pieņēmums, ka koka pili iespējams nodedzināt ar vienu degošu bultu.

Apmeklējuma laikā gids jauniešiem  pastāstīja par pilī redzamo, par seno laiku cilvēkiem, viņu dzīvesveidu un paražām. Tolaik cilvēki bija mazāki augumā un arī dzīves ilgums tiem bija ievērojami īsāks nekā mūsdienās, tāpēc 40 gadus vecs cilvēks jau skaitījās vieds večuks. Apskatot pili, jāsarga galva, jo ēku durvis vairāk līdzinās nelieliem caurumiem sienā, taču tas darīts praktisku apsvērumu dēļ. Ja nezināt, kādi tie ir, brauciet uz Lielvārdi – tur jums visu izstāstīs.

Tālāk skolēni devās uz Ērgļiem, Brakiem. Vidzemes augstienes Ērgļu pagasta viena no skaistākajām vietām ir Braki. Te dzīvojis un radoši darbojies latviešu klasiķis Rūdolfs Blaumanis (1863 – 1908). Noveļu meistars un modernās dramaturģijas pamatlicējs latviešu literatūrā. Viņa spalvai pieder noveles “Salna pavasarī”, “Purva bridējs”, “Nāves ēnā”, “Raudupiete”. Lugas “Indrāni”, “Pazudušais dēls” un jaukākā latviešu komēdija “Skroderdienas Silmačos”. R. Blaumaņa daiļradi caurstrāvo vienkāršība, cilvēcība un gaišs humors.

Braku sētu veido 8 ēku komplekss – dzīvojamā māja, klēts, rija ar gubeni, piedarbu un maltuvi, zirgu stallis, labības klēts, kūts ar vāgūzi, pirts un sīklopu kūts.  Braku takas aizved uz Zibensšķelto akmeni, Edgara skulptūru, Simtsoļu taciņu, Noliņa ābeli, Pieminekļa akmeni, Jāņkalniņu, Pirtsgravas avotiņu.

Skolēni iepazina pastāvīgo ekspozīciju muzeja ēkās, piedalījās muzejpedagoģiskā programmā – veica dažādus Braku uzdevumus ( darba lapas, lika puzli, atrada muzeja priekšmetus).


2020.gada 27.septembrī  iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēniem bija iespēja noskatīties baletu “Pie Zilās Donavas” Latvijas Nacionālajā operā.

Valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika iedvesmojusi romantisku baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti. Pirmo reizi Rīgā  balets “Pie zilās Donavas” tika uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairakkārt atjaunots un kļuvis par daļu no Latvijas baleta zelta fonda. Iestudējums godina vēl kādu jubileju – 2017. gada aprīlī atzīmējām 110 gadus, kopš dzimusi šī baleta iestudētāja, leģendārā baletdejotāja, baletmeistare un pedagoģe Helēna Tangijeva-Birzniece.

Mazā pilsētiņā Donavas krastā dzīvo jauka meitene Annele un viņas draugs, komponists Francis. Anneles dzimšanas dienas rītā Francis ar draugiem ierodas meiteni apsveikt.

Pilsētiņai cauri brauc slavena māksliniece – Vīnes teātra dejotāja Franciska. Tieši pie Anneles mājas karietei salūst ritenis, un Franciska nokļūst starp jautriem, līksmojošiem jauniešiem. Uzzinājuši, ka Franciska ir slavena dejotāja, jaunieši lūdz, lai viņa uzstājas pilsētas teātrī. Franciska piekrīt.

Pēc izrādes laukumā pie teātra sajūsminātie skatītāji sagaida Francisku un citas balerīnas. Visi kopā dodas nosvinēt lielisko vakaru.

Pilsētas krodziņā valda līksmība. Būdama ļoti skaista sieviete, Franciska samulsina Franci, kurš aizraujas ar negaidīto viešņu. Franciskai jāturpina ceļš uz Vīni, un viņa lūdz Franci viņu Vīnē apciemot. Annele ierauga Francisku un Franci kopā un ļoti pārdzīvo Franča aizraušanos.

Ieradies Franciskas greznajā namā Vīnē, Francis nokļūst ballē, kuru par godu augstākajai sabiedrībai rīko grāfs, Franciskas pielūdzējs. Franciska ļoti priecājas, redzot jauno komponistu, kurā viņa, viesodamās mazajā provinces pilsētiņā, iemīlējusies, un kurš joprojām nav viņai vienaldzīgs. Franciskai jāizvēlas: vienkārša un klusa dzīve mīlestībā ar Franci vai līdzšinējā karjera, slava un bagātība grāfa paspārnē. Izvēle ir smaga, tomēr Franciska nolemj palikt Vīnē un nodoties skatuvei.

Francis atgriežas dzimtajā pilsētā. Donavas krastā, vētras un bangojošu viļņu iedvesmots, viņš sacer jaunu valsi. Francis atkal satiek Anneli, savu īsto mīļoto, un kopā ar viņu sāk jaunu dzīvi.

Pēc izrādes skolēni aktīvi dalījās iespaidos par baletu, par tērpiem un dekorācijām. Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā: literatūras, mūzikas un vēstures stundās.


2019./2020.m.g. Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolā  tiek turpināta programma “Latvijas skolas soma”, un programmas ietvaros skolēniem ir iespēja iepazīt Latviju mākslas un kultūras norises (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.

Plašāks pieejamo kultūras norišu piedāvājums digitālajos resursos ārkārtas situācijas laikā.


Ekskursija uz Melngalvju namu

12.martā Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni programmas “Latvijas skolas soma “ ietvaros apmeklēja Melngalvju Namu un apskatīja Rīgu no putna lidojuma 5D kino.

Nams celts kā sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām, bet 17. gadsimtā par tā vienīgajiem iemītniekiem kļuva dzīvespriecīgo un uzņēmīgo ārzemnieku, galvenokārt vācu, tirgotāju brālība – Melngalvju biedrība. Viens no daudzajiem biedrības aizbildņiem bija svētais Maurīcijs – romiešu leģiona komandieris, kas miris briesmīgā mocekļa nāvē – viņam nocirsta galva. Tieši par godu svētajam Maurīcijam mora galvas atveids kļuva par melngalvju pazīšanās zīmi un simbolu, iekļaujot to arī biedrības ģerbonī.

Melngalvju nams jau gandrīz 700 gadus priecē un sajūsmina rīdziniekus un Rīgas pilsētas viesus. Šī ir viena no krāšņākajām ēkām Rīgā, kas glabā gan unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību, gan arī Rīgas vēsturi.


“Iemīlējies Šekspīrs” izrādes apmeklējums

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni projekta „ Latvijas skolas soma”  ietvaros 11.03.2020.g apmeklēja Dailes teātra izrādi „ Iemīlējies Šekspīrs” .

Vilam Šekspīram ir radošā krīze. Neuzrakstītā komēdija ir pārdota jau diviem teātriem, bet pašas lugas nav. Palīdzēt nevar ne teātru īpašnieku draudi, ne labākā drauga Kīta Mārlova atbalsts. Ir nepieciešama iedvesma. Un mūza.

Skaistā un bagātā Viola de Lesepsa ir iemīlējusies dzejā un teātrī. Viņa zina no galvas visas jaunā autora lugas. Diemžēl sievietēm ir aizliegts spēlēt uz teātra skatuves. Bet kur gan Vils Šekspīrs varētu atrast labāku aktieri savam pasaulē skaistākajam mīlas stāstam “Romeo un Džuljeta”?


Latvijas Nacionālā teātra  izrāde – lekcija “Kas ir teātris?”

Pateicoties projektam ”Latvijas skolas soma” 10. martā Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas zālē notika Latvijas Nacionālā teātra  izrāde – lekcija “Kas ir teātris?” . Izrādes mērķis bija radīt jauniešos daudzpusīgu un padziļinātu interesi par teātra mākslu.

Tas ir aizraujošs 40 minūšu piedzīvojums, kurā tiek diskutēts par teātra un mākslas nozīmi, demonstrēti video kadri no izrādēm, rādot piemērus, kā darbojas Nacionālā teātra māja. Tiek godīgi runāts arī par to, ka var būt garlaicīgas izrādes, tās var būt šokējošas, nesaprotamas un pat neinteresantas. Svarīgi saprast, kas ir tās tēmas, kuras jaunieši vēlas redzēt teātrī. Jaunie aktieri un režisors mēģinās izstāstīt, kā darbojas teātris, radīt interesi par aktiera, režisora, butafora, horeogrāfa, komponista, scenogrāfa profesijām.


Teātra izrāde “Alise Brīnumzemē”

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni projekta „ Latvijas skolas soma”  ietvaros 07.03.2020.g apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi   „ Alise Brīnumzemē” .

Alise ir iztēles pilna meitene, kurai ir milzīga vēlme izzināt un izprast pasauli un to krāšņo Brīnumzemi, kas ir viņā pašā esoša. Alise uzsāk drosmīgu ceļu sevis un pasaules iepazīšanā, izstaigājot prāta spēļu labirintus, kur viss izrādās citādāk nekā izskatās sākumā, un reibinošus karuseļus, kur galvas neprātā cērt nost, lai tālāk ar atvērtu sirdi dotos mīlestības ceļu, nonākot Brīnumzemē, kas ir bezgalīga, kas ir visa pirmsākums un kur it viss ir iespējams.
Alise savā ceļojumā uz Brīnumzemi arī mums, pieaugušajiem, atgādina par satikšanos ar bērnu sevī – aicinot dzīvot realitātē, izmantojot savu radošo potenciālu, lai jebkuru radušos situāciju piedzīvotu un transformētu caur pozitīvo. Nonākšana Brīnumzemē ir iespēja iegūt resursus, lai atdzīvinātu ikdienu, kas daudziem šķiet pelēka un garlaicīga, lai izlauztos brīvībā no rutīnas un būt patiesi dzīvam.


Izrādes “Ne vienmēr runcim krējuma pods” apmeklējums.

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni projekta „ Latvijas skolas soma”  ietvaros 01.03.2020.g apmeklēja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi “Ne vienmēr runcim krējuma pods”.

Luga „Ne vienmēr runcim krējuma pods” tiek uzskatīta par vienu no vissmalkākajiem un jautrākajiem A. Ostrovska sacerējumiem, kaut gan formas vieglums neizslēdz satura dziļumu.

Stāsts par naudas varu ir mūžīgs jautājums, uz kuru katrs rod savu atbildi. Gan cietpauris tirgotājs, gan draiskā meiča, gan kautrais muižas pārvaldnieks, gan viedā atraitne. Un, protams, ka neizpaliks arī mīlas intriga…


Izrādes „Arī vaļiem ir bail” apmeklējums.

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni projekta „ Latvijas skolas soma”  ietvaros 26.02.2020.g apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi   „ Arī vaļiem ir bail” .

Kad trīsdesmitgadīga vīrieša dzīvē itin nekas netrūkst – ir veiksmīga karjera, laimīga ģimenes dzīve, mīloši vecāki un burvīgi bērni, kad pietiek naudas un ideju ceļojumiem vai citām atpūtas iespējām, kādā dienā tu, stāvot rindā pēc pusdienām, vārda tiešā nozīmē dabū pa galvu un saproti – nekas no tā visa tev vairs nesagādā prieku.
Ko darīt? Vai ir vērts to kādam teikt? Vai to sapratīs? Varbūt pārpratīs? Mūsdienīga komēdija ar dažiem nopietnības mirkļiem par šodienas Latvijas cilvēkiem, kurā daudz līdzības ar bērnībā izsapņoto Sprīdīša sapni par Laimīgo zemi. Arī mūsu varonis nolemj doties pasaulē… t.i., iziet ārpus ierastās trajektorijas – un sāk cirst tikko nopirktajā savrupmājā logu.


Kinoteātra “Splendid Palace” apmeklējums
27.februārī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni programmas “Latvijas skolas soma “ ietvaros apmeklēja kinolektoriju un noskatījās Viestura Kairiša filmu “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis)  kinoteātrī “Splendid Palace” .

Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi… Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle…

Vēsturiskā attiecību drāma tapusi pēc trimdas autora Gunara Janovska romāna motīviem. Filmas darbība risinās uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko notikumu fona.

Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību.

DE9DD846-6D7F-4D8A-B03F-A418C3F3518E


Izrāde “Revidents”

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni projekta „Latvijas skolas soma”  ietvaros 21.02.2020.g apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi „ Revidents”.

Kungi – pie mums brauks revidents”, sākas hrestomātiskā Gogoļa komēdija, kura der visiem laikiem, valstīm un politiskajām iekārtām, jo baidīties un pakļauties ir cilvēka dabā. Turklāt satraukti ir jūtīgāko jomu ierēdņi – no skolu valdes, slimnīcas, sociālās aprūpes, tiesu sistēmas un, protams, pašas pilsētas domes… Bailes pārvēršas fantasmagorijā un izaug lielākas par pašiem cilvēkiem.


Koncerts “ Shape of Music” iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros

12.februārī plkst.10.45 Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolā skolēniem programmas “Latvijas skolas soma “ ietvaros bija iespēja apmeklēt brīnišķīgu koncertu “Shape of Music”.

Jauniešiem bija unikāla iespēja ne tikai redzēt un dzirdēt aizraujošus priekšnesumus, kuros mākslinieces, izmantojot klasiskos mūzikas instrumentus, izpildīja Latvijā un pasaulē populārus skaņdarbus, bet arī apskatīt instrumentus tuvāk un pašiem pamēģināt paspēlēt tos.
Skolēniem muzikālā programma „Shape of music” patika.


Balets “Riekstkodis”

2019.gada 7.decembrī  iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēniem bija iespēja noskatīties Pētera Čaikovska baletu “Riekstkodis” Latvijas Nacionālajā operā.

Baleta darbība notiek Rīgā 19.gadsimta beigās – te jūtama pilsētas senlaicīgo ieliņu gaisotne, atrodami jūgendstilā veidoti interjeri, augu motīvi un efektīgi kontrasti: ārā ir ziema, bet telpās zied puķes. Ziemassvētku vakarā mazā Marija saņem dāvanā lelli – Riekstkodi. Rotaļlietas zem eglītes atdzīvojas, un sākas brīnumaini piedzīvojumi – istabā iebrūk peļu armija, Riekstkodis pārvēršas par princi, atbrīvo Mariju un aizved viņu uz pasaku zemi.

Pēc izrādes skolēni aktīvi dalījās iespaidos par baletu, par tērpiem un dekorācijām. Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā: literatūras, mūzikas un vēstures stundās.


Filmas “Dvēseļu putenis” apmeklējums

2019.gada 3.decembrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni apmeklēja kinoteātri “Splendid Palace” un noskatījās filmu “Dvēseļu putenis”.
Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.


Latvijas Kara muzeja apmeklējums

Projekta “Skolas soma”ietvaros 21.11.2019.g. Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni apmeklēja Latvijas Kara muzeju. Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas Kara muzeja krājuma materiāliem gida pavadībā.


Izrāde “Mazais princis”

2019.gada 16.novembrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni projekta “Skolas soma”ietvaros apmeklēja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi “Mazais princis”.


Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja apmeklējums

7.11 RRŠVS skolēni apmeklēja Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeju.

Skolēni iepazinās ar jūgendstila laika dzīvokļa interjeru un Jaņa Rozentāla daiļradi vidē, kur mākslinieks ir strādājis un kur viesojušies daudzi nozīmīgi 20. gs. sākuma latviešu kultūras darbinieki: Jāzeps Vītols, Emilis Melngailis, Anna Brigadere, Jānis Jaunsudrabiņš, Kārlis Skalbe u.c.

Apskatei ir atvērta mākslinieku ģimenes viesistaba, bērnu istaba, kas šodien tiek izmantota kā izstāžu zāle, guļamistabas, vienā  no kurām ir restaurēti J. Rozentāla radītie sienu gleznojumi. Telpu iekārtojums ir līdzīgs tam, kāds bijis mākslinieka dzīves laikā, jo, pateicoties Rozentālu dzimtai, līdz mūsdienām saglabājusies ievērojama daļa memoriālo priekšmetu – mēbeles, gleznas, zīmējumi, sadzīves priekšmeti, keramika u.c. Klavieres atgādina par Rozentālu ģimenē pastāvējušo muzikālo viesību vakaru tradīciju. Apskatāmi arī daudzi vēsturiski fotouzņēmumi, kuros redzams mākslinieks, viņa ģimene un draugi. Dzīvokļa otrajā stāvā atrodas mākslinieka darbnīca. Te aplūkojamas Jaņa Rozentāla gleznas un zīmējumi no dažādiem daiļrades periodiem, kā arī vairāku viņa skolnieku – Oto Skulmes, Jāņa Jaunsudrabiņa, Jāņa Sudmaļa darbi.


“Mūsu Latvijas noslēpumi”

2019.gada 20.novembrī laikā no plkst. 10.45 līdz 11.25 Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni piedalījās izglītojošajā nodarbībā “Mūsu Latvijas noslēpumi”, ko organizēja biedrība “Cita Rīga”. Atraktīva nodarbībā skolēni iepazina Latvijas daudzveidību.


Izrāde “Pūt, vējiņi!”

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 2019.gada 6.novembrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēni Latvijas Nacionālajā  teātrī apmeklēja izrādi “Pūt vējiņi!”.


Ekskursija uz Melngalvju namu

2019.gada 6.novembrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas 11.a un 11.b. klases skolēni apmeklēja Melngalvju Namu. Gida pavadībā  skolēniem bija   iespēja iejusties tirgotāju lomā un doties pastaigā pa nama senāko daļu – viduslaiku pagrabiem.  Jaunieši arī  noskatījās  12 minūšu kino – putna lidojums virs Rīgas 5D kinoteātrī.


Izrādes “Kareņins” apmeklējums

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 2019.gada 30.oktobrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēni Dailes  teātrī apmeklēja izrādi “Kareņins”.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1024x768.jpg

Ekskursija uz Farmācijas muzeju

2019.gada 30.oktobrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēni apmeklēja Farmācijas muzeju .

Skolēni gida pavadībā guva  iespaidu par muzeju kā vietu, kur smelties zināšanas, kā arī līdzdarbojoties „ceļoja” laikā, izzināja pagātnes noslēpumus. Savdabīgi aizraujošā veidā skolēnos tika radīta interese par ķīmiju, farmāciju un alķīmijas pirmsākumiem. Skolēni atraktīvi tika iepazīstināti ar muzeja ekspozīciju, uzsverot ķīmijas nozīmi farmācijā.

This image has an empty alt attribute; its file name is 6A56FA92-4F82-4967-8DA9-A820EA82D907-e1572841290177-1024x576.jpeg

Izrāde “Tango ar Stroku”

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 2019.gada 25.oktobrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēni Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī apmeklēja izrādi “Tango ar Stroku”.


Ekskursija uz A.Čaka muzeju

Iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni 2019.gada oktobrī apmeklēja A.Čaka memoriālo dzīvokli – muzeju un noklausījās izglītojošo lekciju par A.Čaka dzīvi un daiļradi.


LU Botāniskā dārza apmeklējums

2019.gada 17.oktobrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni apmeklēja LU Botānisko dārzu . Skolēniem tika piedāvāta iespēja ielūkoties Botāniskā dārza dzīlēs un iepazīties ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību gida pavadībā!


Ekskursija uz Kinomuzeju

2019.gada 11.oktobrī  iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas 7. un 8. klašu skolēni devās ekskursija uz Kino muzeju un piedalījās apdrukas darbnīcā.

Rīgas Kino muzejs ir īpašs ar savu personisko attieksmi un vienlaikus augstiem kvalitātes kritērijiem it visā, ko piedāvā. Mājīgās telpas Vecrīgā ir vieta, kur satikties, apmainīties viedokļiem, iepazīties, uzzināt ko jaunu – ne tikai kino profesionāļiem, bet arī jebkuram apmeklētājam.

Skolēni piedalijās auduma apdrukas darbnīcā, kuras laikā ikviens darbnīcas dalībnieks sietspiedes tehnikā  pats izveidoja muzeja suvenīru.


Ekskursija ar „ Skolas somu” Vidzemē

Šī gada oktobrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni devās ekskursijā uz Valmieru. Gaujas nacionālā parka ziemeļu vārti – Valmiera priecēja skolēnus ne tikai ar skaisto dabu, bet arī ar kultūras un vēstures pieminekļiem. Jaunieši uzzināja, ka  vēstures avotos Valmieras pilsēta pirmo reizi minēta 1323.g., bet tās apkārtne ir bijusi apdzīvota jau 3.-2.gadu tūkstotī pirms mūsu ēras.

1224.gadā zemes ap Gauju pakļāva Zobenbrāļu, tad Livonijas ordenis. Valmiera ir bijusi Hanzas savienības pilsēta.

Pilsētu ir postījuši kari un ugunsgrēki – Valmiera savā mūžā pilnīgi no jauna ir celta 11 reizes.

Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni tika iepazīstināti ar Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu, kura celta 1283. vai 1284. gadā, un ir vēstures simbols, kas atrodas Valmieras centrā un ir vēstures lieciniece. Jauniešiem bija interese par Livonijas ordeņa pilsdrupām un Valmieras muzeju, kas ir  liecība viduslaiku pilsētas varenībai.  

Rīgas – Valmieras ceļā skolēni apmeklēja Mucu muzeju. Šis muzejs ne tikai stāsta par alus trauku – mucām, bet arī veicina senā aroda atdzimšanu. Skolēni varēja aplūkot gan dažādas apaļas  mucas un senos mucenieku instrumentus, paši varēja piedalīties  mucas izgatavošanas procesā  pēc seno meistaru tradīcijām.

Ekskursijas laikā puišiem un meitenēm bija iespēja apmeklēt Rakšu Zoo un iepazīties ar vairākiem kamieļveidīgiem pārnadžiem – alpakām, lamām un to savvaļas radiniekiem gvanako, kā arī cēlajiem divkupru kamieļiem.


Izrāde “Katls”

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 2019.gada 10.oktobrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas  skolēni Latvijas Nacionālajā  teātrī apmeklēja izrādi “Katls”.


Filma “Bille”

2019.gada 9.oktobrī iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas 9.G klases skolēni devās ekskursijā uz Splendid Palace un noskatījās filmu “ Bille”.

Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar kinoteātra vēsturi un uzzināja, ka kinoteātris „Splendid Palace“tika atklāts 1923. gadā. Šis bija pirmais kinoteātris Baltijā, kas demonstrēja skaņu filmas.

Kinoteātris izcēlās ar izcilu filmu programmu, perfektu apkalpošanu, mēmā kino periodā – arī lielisku orķestri, kuru vadīja Oto Karlī. No 20. gs. 30-tajiem gadiem „Splendid Palace“ kļuva par svarīgāko Latvijas filmu prezentācijas vietu, un savu tradīciju tas turpina arī šodien. Kinoteātra „Splendid Palace“ programmu veido kvalitatīvs autorkino, filmas no Eiropas un citiem pasaules reģioniem, kas guvušas atsaucību  kinofestivālos.

Kinoteātra ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Kinoteātra dibinātāji ir Vasilijs Jemeļjanovs un Leonīds Falšteins (AS „ARS”). Kinoteātra ēka Rīgā bija pirmā brīvstāvošā celtne, kas paredzēta tikai kino vajadzībām ar 824 skatītāju sēdvietām. Ēka, kas iespaidīga ar savu neobarokālo fasādi, iekštelpās pārsteidz ar neorokoko stila formu daudzveidību. Kinoteātra projektu izstrādāja arhitekts Frīdrihs Kārlis Skujiņš (1880-1957). Dekoratīvos veidojumus Lielajā zālē darinājuši tēlnieki Rihards Maurs (1888 – 1966) un Jēkabs Legzdiņš (1894 – 1937). Liela vērtība ir Hermaņa Grīnberga (1888 – 1928) gleznojumi, no kuriem īpaši izceļams Lielās zāles griestu gleznojums.Kinoteātra „Splendid Palace” (no 1952. gada decembra – „Rīga”) svinīga atklāšana notika 1923. gada 30. decembrī ar filmu „Zem diviem karogiem” („Under Two Flags”, ASV, 1922, režisors Tods Braunings (Tod Browning)). 1929. gada oktobrī šeit tika demonstrēta pirmā skaņu filma Baltijā – „Dziedošais nerrs” („Singing Fool”, ASV, 1928, rež. Loids Beikons Bacon).

No 20. gs. 30-tajiem gadiem „Splendid Palace” kļuva par svarīgāko Latvijas filmu prezentācijas vietu.

Kinoteātrī  Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas 9.g. klases skolēni noskatījās filmu “ Bille” pēc Vizmas Belševicas darba “Bille” motīviem.

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei ir liegta. Tuvinieki par Billi rūpējas, bet nepārstāj atgādināt, ka Bille ir neaptēsts bērns un nekas prātīgs no viņas neizaugs…

Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis – pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Billes personības ceļš pretī izaugsmei vijas cauri sarežģītam Latvijas vēstures posmam.

Reālajai Billei – rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties. Viņas radošais darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tostarp Trīszvaigžņu ordeni un nomināciju Nobela prēmijai literatūrā.


Ciemos pie suitiem un Alsungas murkšķiem!

2019.gada 20.septembrī Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolas skolēni, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās ekskursijā “ Ciemos pie suitiem un Alsungas murkšķiem!”

Pirmā ekskursijas pietura bija – Kuldīga. Kuldīgu dēvē par “Ziemeļvalstu Venēciju” un ne velti, jo tā ir iekļauta UNESCO nacionālajā sarakstā, tās plūstošo ūdeņu un vēsturiskās arhitektūras pārpilnības dēļ. Kuldīgas apmeklējums nav iedomājams bez Eiropas platākā ūdenskrituma Ventas rumbas apskatīšanas. Skolēni pastaigājās arī pa vienu  no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā (167 m), tas ir arī viens no pilsētas simboliem, celts, 1874.g. Tas bija 26 pēdu plats, lai uz tā varētu izmainīties divas pretim braucošas karietes. Skolēni gida pavadībā apskatīja  Kuldīgas vēsturisko  centru. Tas  ir unikāls ar tajā saglabājušajiem vēsturiskas apbūves elementiem, sākot jau no 13. gadsimta. Caur pilsētu negāja nedz lieli ceļi, nedz dzelzceļi, pateicoties kam saglabājies sākotnējais apbūves stils. Par pirmo pastaigas punktu kļūs pilsētas rātsnams, kas tika uzbūvēts XVII gadsimtā vietā, kur kopš pilsētas dibināšanas pulcējās vietējie iedzīvotāji. Kuldīga ir slavena arī ar Kurzemes senāko līdz mūsdienām nonākušo koka ēku, kas uzcelta tālajā 1670. gadā. Papildus logu un durvju aiļu dekoriem uz ēkas jumta ir saglabājies antīks vējrādis.

Nākošā pietura bija – Jaunstuču murkšķu audzētava. Murkšķis ir lielākā zemes vāvere. Tie dzīvo gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā, gan Āzijā. Visbiežāk murkšķis dzīvo kalnainos apvidos, piemēram, Eiropā tie dzīvo Alpos, Karpatos, Tatros un Pirenejos. Skolēniem bija iespēja kopā ar murkšķu audzētavas saimniekiem pacienāt dzīvnieciņus ar riekstiem, samīļot tos un vairāk uzzināt par dzīvnieku dzīvi un īpatnībām.

Ekskursijas pēdējā pietura bija – Alsunga, kur skolēni iepazina suitu vēsturi un tradīcijas. Suiti ir katoļu sala luterticīgajā Kurzemē ar centru Alsungā un ar gandrīz 400 gadus garu vēsturi. Reliģiskās atšķirības noveda pie tā, ka suiti noslēdzās savā novadā un maz kontaktējās ar ārpasauli. Tieši šī pašizolācija saglabāja šeit ļoti bagātu tautas tradicionālo kultūru ar dziesmām, dejām, ticējumiem, parašām un daudz ko citu, kas citās valsts daļās savulaik kā vecs un nevajadzīgs bija atmests un izzudis. Alsunga 20. gadsimtā bija pēdējā vieta, kur Latvijā vēl ikdienā valkāja tautas tērpus, kur tika spēlētas dūdas un kokles, arī bukurags.  Daudz kas no šī mantojuma vēl šodien atrodas dzīvā ikdienas apritē, kas padara Suitu novadu par unikālu visā Latvijā. Sieviešu tautastērpu nēsāšana Suitu novadā izzuda tikai pēc Otrā pasaules kara. Suitiem ir sava izloksne – valoda. Suitu sieviešu tradicionālajai dziedāšanai ir savas īpatnības, kas saistītas ar ē-o vilkšanu. Skolēniem bija iespēja izbaudīt Suitu sievu (unikālais burdona dziedājums) iespaidīgo priekšnesumu, iepazīt suitu tradīcijas un piedalīties sklandraušu gatavošanas procesā.


Dzejas dienu ietvaros 26.septembrī skolā viesojās aktieris un trīs dzejas grāmatu autors Andris Bulis.


 
 
 
 
 
 
 

 2018./2019.m.g.


This image has an empty alt attribute; its file name is Skolas_soma_LV100-krasains-1024x260.jpg

 Uzsākot jauno mācību gadu, 6. septembrī visā Latvijā, arī Rīgas Vakara ģimnāzijā,  darbu uzsāk Latvijas valsts simtgades iniciatīva “Latvijas skolas soma”.

    Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura ietvaros katram 1.–12. klašu skolēnam klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādejādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

“Latvijas skolas soma” saturs:

  • Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības
  • Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes
  • Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā
  • Latvijas daba un kultūrainava

caur profesionālās mākslas un kultūras piedzīvošanu skatuves mākslā, mūzikā, arhitektūrā, dizainā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, kino un tautas mantojuma un kultūrainavas izzināšanu.

Rīgas Vakara ģimnāzijas 1.semestra plānotie pasākumi iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Septembris

Ekskursija uz fabrikas “Laima” šokolādes muzeju un radošā darbnīca

Ekskursija pa Vidzemi: Cēsu Livonijas ordeņa pils, Turaidas pils, Āraišu ezerpils

Ekskursija “ Kurzemes hercogiste – Rundāles pils un Mītava ”


    Šī gada 21.septembrī, lai iepazītu Latvijas dabu un kultūrainavu, kā arī Latvijas kultūras vērtības, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, 11.klašu skolēni devās divās ekskursijās: «Cēsis – viduslaiku romantikas pilsēta!» un «Kurzemes hercogiste – Rundāles pils un Mitava” .

Ekskursija «Cēsis – viduslaiku romantikas pilsēta!»

     Pirmā ekskursijas pietura bija Āraišu ezerpils. Āraišu ezerpils ir vienīgā 9.–10. gadsimta nocietinātas dzīvesvietas rekonstrukcija Eiropā. Parks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu, kas pozitīvi kontrastē ar mūsdienu urbāno vidi. Skolēni iepazinās ar Āraišu arheoloģisko parku gida pavadībā, darbojās interaktīvajā ekskursijā “Izlaušanās cauri laikmetiem”. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja izdarīt secinājumus par katru no Āraišu arheoloģiskā parkā esošajiem laikmetiem, arheoloģijas kā avota nozīmi aizvēstures un viduslaiku vēstures pētniecībā. Papildus tiešai vēstures procesu izziņai tika attīstītas prasmes orientēties vidē, iepazītas tādas praktiskas prasmes kā darbs ar mālu, graudu berzšana, senā apģērba komplektēšana, trāpīšana mērķī izmantojot trebušeta mini versiju! Āraišu vējdzirnavās skolēniem bija iespēja dzirnavās izsekot grauda pārtapšanai par miltu, pašiem pamalt graudus, izstaigāt visus četrus stāvus un apskatīt dzirnavu mehānismus gida pavadībā. Tālāk skolēni turpināja ceļu uz Cēsīm, lai apskatītu vecpilsētu. Skolēniem bija iespēja iepazīt viduslaiku Cēsis, uzzināt nostāstus, kas apvij Livonijas ordeņa Cēsu pili un vendu apdzīvoto Riekstu kalnu, kā arī uzzināt daudzu pilsētas namu vēsturi, izbaudīt mazpilsētas šarmu, kā arī apskatīt pilsētas parkus un baznīcas. Apmeklējot viduslaiku pili, skolēni piedalījās interaktīvjā programmā. Pils kalpotāja pavadībā bija iespēja doties pastaigā pa pils dārzu, atklāt pils apveidus esot iekšpagalmā, kā arī, sajūtot seno auru, uzkāpt Rietumu tornī lukturīšu gaismā un nokāpt vecajā cietumā.Shortcode

«Kurzemes hercogiste – Rundāles pils un Mitava” .

      Ekskursijas sākumā skolēni devās uz  Bausku, lai gida pavadībā iepazītos ar Bauskas vēsturi un apmeklētu Bauskas Rātsnamu.  Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar Bauskas rātsnama vēsturi, senajiem svariem un mēriem Kurzemes un Zemgales hercogistē. Ekskursijas noslēgumā bija iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu, kā arī iegādāties Bauskas īpašos suvenīrus “mīļummetru”, “konfektometru” un “čarkometru”. Nākošā pieturvieta bija Rundāles pils. Rundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta F.B. Rastrelli ieceri – centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā. Skolēniem tika izrādītas unikālas pils zāles un istabas: krāšņā Zelta zāle, Baltā- deju zālē, Lielā galerija, bet hercogienes personīgajos apartamentos gids iepazīstināja ar pils dzīves krāšņajām ceremonijām un galma dāmu noslēpumiem. Pēc tam sekoja skaistā Rundāles pils parka apmeklējums. Tālāk skolēni devās uz Jelgavu – bijušo Kurzemes hercogistes galvaspilsētu – Mitavu. Skolēni redzēja vēl vienu F.B. Rastrelli darbu, slaveno Mitaval pili, kura ir saglabājusies arī mūsdienās. Gida pavadībā bija iespēja apskatīt  pieminekli Jelgavas atbrīvotājiem, Jelgavas baznīcas un katedrāles, Academia Petrina, Hercoga Jēkaba laukumu, Jelgavas pili un parku un J.Čakstes pieminekli.Shortcode

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Fabrika “Laima”

      9.un 10. klašu skolēni apmeklēja fabrikas “Laima” šokolādes muzeju. Ekskursijas laikā  skolēni devās  izzinošā ceļojumā un noskaidroja, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki un kā kakao pārtop šokolādē. Izsekoja kakao pupiņu ceļam no kakao koka līdz veikala plauktam un uzzināja, kā  aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Iepazina vēsturiskos saldumu iepakojumus un izpētija, kuri no tiem laika gaitā mainījušies vismazāk. Apskatīja unikālas šokolādes skulptūras un iemūžināja savu saldo piedzīvojumu jautros foto un video.  Izgatavo pats savu šokolādes tāfelīti ar īpašu mīlestības vēstījumu kā sirsnīgu suvenīru no ceļojuma saldumu pasaulē. Radošajā darbnīcā skolēni pagatavoja konfektes, iesaiņoja tos īpašā kārbiņā, lai paņemtu līdzi.Shortcode


Iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros šī gada 19.oktobrī 11.klašu skolēni Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī apmeklēja A.Ostrovska izrādi “Ne viss runcim krējuma pods”.

This image has an empty alt attribute; its file name is 20181022_195124-692x1024.jpg

Atklājot Latvijas valsts svētku mēnesi, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, šī gada 2.novembrī vidusskolēniem bija iespēja doties ekskursijā uz Ziemassvētku kauju vietām Tīreļpurvā, Ziemassvētku kauju muzeju Mangaļu mājās, Latvijas brīvvalsts prezidenta K.Ulmaņa piemiņas muzeju Pikšās un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, lai apskatītu vēstures ekspozīciju “Zemgale- Latvijas prezidentu šūpulis”.

Vairāk fotogrāfiju spiežot uz attēla.

This image has an empty alt attribute; its file name is SAM_5151-768x1024.jpg

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Vakara ģimnāzijas skolēniem bija iespēja apmeklēt divas jaunākās latviešu filmas: “Tēvs Nakts”(filma par Žaņa Lipkes ģimenes centieniem glābt ebrejus 2. pasaules kara laikā) un “Homo Novus” (pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē).

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG-20181121-WA0004-1024x768.jpg

Spēle “Latvijas valsts simboli”

9.B un 9.G klašu skolēni piedalījās iniciatīvas “Skolas soma” rīkotajā spēlē “Latvijas valsts simboli”. Šo spēli organizēja biedrība ” Cita Rīga” un tās mērķis bija atraktīvā formā iepazīstināt skolēnus ar valsts simboliem, to nozīmi un vēsturi.

Vairāk fotogrāfiju spiežot uz attēla.

This image has an empty alt attribute; its file name is 20181129_130826-e1543587717881-768x1024.jpg

Latvijas Kino muzeja apmeklējums

Šī gada 11.decembrī piecpadsmit 11.c klases skolēnu apmeklēja Rīgas Kino muzeja animācijas darbnīcu. Šis pasākums tika organizēts iniciatīvas “’Latvijas skolas soma” ietvaros. Pēc muzeja apskates, skolēni zīmēja un veidoja savu animācijas filmu.Image

This image has an empty alt attribute; its file name is 20181211_111933-1024x768.jpg

Ekskursija pa Vecrīgu

Š.g. 17.decembrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Vakara ģimnāzijas 11.U un 10.U klases skolēniem bija iespēja iepazīties ar Rīgas vēsturiskā un ģeogrāfiskajā centra ar šaurām, bruģētām ieliņām un daudzveidīgu arhitektūru.

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG-20181217-WA0021-1024x768.jpg